Budování úspěšného podnikání vyžaduje kvalitní osobní kontakty. Špatnou zprávou však je, že sezení u počítače a rozesílání žádostí o přátelství do této kategorie nespadá. Pokud jste nikdy nebyli členem žádné networkingové skupiny, možná vás k její návštěvě přesvědčí 10 následujících důvodů, díky kterým stále více lidí považuje networking za efektivní a navíc zábavný způsob, jak rozvíjet své podnikání.

 1. Networkingový klub je ideální místo pro poznávání nových aktivních lidí, kterým můžete představit své podnikání. Kde jinde najdete tak zajímavou cílovou skupinu bez nákladů na reklamu?
 2. Kvalitní a dlouhodobé vztahy s jinými podnikateli nenavážete přes sociální sítě ani při jednorázových náhodných akcích. Jen díky pravidelnému setkávání s ostatními členy klubu získáte jejich důvěru a tím i ochotu se za vás zaručit a svým doporučením vám otevřít dveře k novým příležitostem.
 3. Networking je vhodný jak pro živnostníky bez zaměstnanců, tak pro majitele či ředitele těch největších firem. Nikdy dopředu nevíte, od koho získáte nejdůležitější kontakt svého života.
 4. Kde jinde najdete skupinu stejně naladěných podnikavých lidí, se kterými budete nejen sdílet své úspěchy, ale kteří jsou ochotni vyslechnout váš problém a nabídnout vám zdarma a upřímně svůj pohled na věc?
 5. Je inspirativní vidět, jak podnikají firmy v okolí. Zkušenosti a tipy úspěšných podnikatelů jsou cenným zdrojem poznání a inspirací pro váš byznys, i když se třeba jedná o zcela jiný obor, než ve kterém podnikáte vy.
 6. Během networkingových setkání můžete získat nejen nové klienty, ale také nové obchodní partnery či společníky. Pokud se otevřete novým příležitostem, budete překvapeni, kolik jich naleznete!
 7. Každý den se mění naše potřeby. Jednou sháníme šikovného řemeslníka, jindy lékaře či daňového poradce. Kde jinde hledat než v networkingové skupině, která se s vámi ráda podělí o „rodinné stříbro“ v podobě osvědčených a funkčních kontaktů?
 8. Díky pravidelným networkingovým setkáním se naučíte jít rovnou k meritu věci. Trénink „výtahové řeči“, kdy máte jen pár desítek vteřin na jasný a výstižný popis toho co děláte a umíte, abyste zaujali něčí pozornost, vám přinese užitek i v mnoha dalších životních situacích.
 9. V networkingovém klubu budete trávit čas ve společnosti pozitivně naladěných aktivních lidí, kteří hledají cesty, jak uspět. Z takových setkání lze čerpat energii i v dalších dnech.
 10. Cvičení dělá mistra, říká staré přísloví. Pokud si stále říkáte, že networkingová setkání nejsou pro vás to pravé, jděte a zapojte se! Jen tak se postupně stanete mistry v budování sítě kvalitních kontaktů důležitých pro vaše podnikání a naučíte se maximálně využít jeden z nejúspěšnějších marketingových nástrojů současnosti – networking!

 

A navíc 5 důvodů, proč zvolit Podnikatelský klub Empiria 21:

 1. Poznej svého souseda – Jednou za 14 dní se budete setkávat s lidmi ze svého okolí, kteří podnikají a žijí na jihovýchodním okraji Prahy.
 2. Čas jsou peníze – Skupiny se setkávají na Praze 4 – Kavčích horách, v Praze 4 – Kunraticích, Říčanech, Českých Budějovicích, Táboře, na Praze 2 a 10, v Jihlavě a Liberci a nehrozí tak časové ztráty při ježdění do vzdálených míst a hledání parkování tam, kde to neznáte.
 3. Vše na jednom místě – Klub pořádá také vzdělávací, kulturní a sportovní akce.
 4. Neformálnost – Podnikání nemusí být synonymem pro přetvářku, škrobenost, lpění na titulech a funkcích. Humor, důvěra a přátelská atmosféra jsou kořením našich schůzek.
 5. Jsme místní – Zakladatelé klubu v této oblasti dlouhá léta pracují i žijí a jsou s ní pevně spjati.

 

Vyzkoušejte si networking na vlastní kůži!