Brigita KrumphanzlováAkademická malířka Brigita Krumphanzlová je absolventkou Speciálního atelieru textilního umění Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. V duchu tradic této školy je jejím cílem propojení volné a užité tvorby. Maluje obrazy do konkrétních interiérů a zároveň k nim vytváří doplňky v podobě závěsů, stínidel, polštářů, ubrusů a prostírání, které na obrazy námětově i barevně navazují a vytvářejí tak harmonický celek.

Zabývá se také malbou a tiskem různých modelů a oděvních doplňků. Specializaci na techniky malby na hedvábí získala na seminářích ve Švýcarsku.

Oblíbenými náměty pastelů, olejů a akvarelů jsou portréty, rostliny a krajiny. Maluje také abstraktní kompozice.

Již patnáct let spolupracuje s rodinou Lobkowiczů, podílela se na výzdobě interiérů na zámku v Nelahozevsi a její díla jsou používána jako dárky pro významné osobnosti jako jsou vévodkyně z Kentu, Josef Suk, Pavel Šporcl a mnozí další. Brigitiny originály inspirované Lobkowiczkou sbírkou jsou také k vidění v prodejních galeriích Lobkowiczkého paláce na Pražském hradě a na zámku Nelahozeves.

Při státní návštěvě Baracka Obamy v České republice byla pověřena Ministerstvem kultury realizací daru v podobě originální ručně malované kravaty s pražskými motivy. Vytvořila kolekci dárků v podobě hedvábných doplňků pro firemní partnery automobilky ŠKODA Mladá Boleslav ad.

Kontakt:

Ak. mal. Brigita Krumphanzlová
www.brigita-k.cz
https://www.facebook.com/brigita.krumphanzlova
krumphanzlova@c-box.cz
+420 604 586 210

„Zdroj: tisková zpráva partnera 4. Profinetworkingu“