Auto OpatŘada zákazníků před koupí automobilu řeší dilema, jestli pořídit dražší nový vůz s plnými garancemi nebo zvolit úspornější, byť riskantnější variantu ojetého vozu. Pojďme se na obě varianty podívat z hlediska firmy, která se zabývá prodejem obou kategorií vozů, tudíž nemá zájem na zvýhodněné propagaci ani jedné z nich.

U nového vozu se zákazníci rozhodují spíše racionálně. Důvodem je fakt, že finanční náročnost nového automobilu většinou zatíží rodinný rozpočet, proto zákazník tráví delší čas výběrem značky a typu vozu. Obecně je vhodné zohlednit primárně účel, za jakým budeme auto využívat (služební cesty, rodinné účely, tzv. pouze na nákupy, apod.), od kterého se odvíjí požadované parametry vozu. Výhodou koupě nového vozu může být využití finančních služeb na míru zákazníkovi, ale i využití aktuální podpory prodeje v podobě přímé slevy nebo nabídky doplňků či služeb zdarma. Vztah dealera se zákazníkem bývá dlouhodobý, protože zákazník po koupi vozu využívá služeb pro pravidelné servisní prohlídky, sezónní výměnu pneumatik, apod.

A jak vybíráme ojetý automobil? Zákazníka většinou čeká časově náročné obcházení různých autobazarů s tím, že využívá limitované nabídky. Z důvodu nechvalných praktik některých firem je vhodné mít s sebou odborníka, který pomůže vůz posoudit z technického hlediska. Samotná volba auta bývá pak pro zákazníka spíše impulsivní. Aby zákazník nemusel investovat i do dodatečných nákladů na servis a případné opravy, je lepší volit z nabídky ojetých vozů u dealerů nových automobilů, kteří znají jejich historii a zajišťují adekvátní servis. A pozor, je nutné mít se na pozoru před případnými slevovými akcemi na financování ojetých vozů u autobazarů, kdy se původní cena leckdy výrazně přeplatí!

Společnost Auto Opat vám představí benefity obou kategorií vozů a pokud váháte při volbě mezi nimi, nabízí vám řešení v podobě největší nabídky zánovních vozů v České republice. Tyto vozy mají charakteristiky a podmínky financování jako vůz nový, ovšem výhodou je jejich cena, a to vše s plnou zárukou Škoda Plus včetně profesionálních
servisních služeb, financování i pojištění. Základním mottem společnosti je „individuální přístup k zákazníkovi“ a své služby nabízí 7 dní v týdnu od 8 do 20 hodin.

Více na www.autoopat.cz.
Autorem článku je Kateřina Piksová, za společnost Auto Opat.