Rozárie Kautmanová (*2008) je dětská malířka s valašskými kořeny, žijící v Praze, která se aktivně věnuje malování od svých pěti let. Její styl lze nazvat impresionismem, realismem, jindy i kubismem s osobitým dětským způsobem pojetí, vyjadřujícím emoce a nálady. Obrazy maluje uhlem, dále temperovými a akrylovými barvami pomocí štětců, prstů, párátek a hadříků.

ego by rozaVýtvarný talent zdědila ze strany matky. Ta je vnučkou malíře Václava Jaroně (1920 – 2005), který ve svých obrazech a obrázcích zaznamenával milované mizející Valašsko, a zároveň praneteří akademického sochaře Václava Kautmana (1920 – 1981), výjimečné osobnosti slovenského výtvarného umění. Rozárie již představila svá díla na samostatných vernisážích v Praze a její obrazy jsou součástí nejrůznějších charitativních akcí.

Na základě její tvorby vznikla myšlenka navrhnout kolekci Ego by Roza se zaměřením na výrobu módních doplňků. Jedná se o šátky, šály a foulardy různých velikostí ze stoprocentního hedvábí ”Made in Italy” s potiskem jejích original obrazů.

Spojením originality a nekonvenčního nápadu tak začala spolupráce s věhlasnou italskou  společností. Ta se řadí mezi přední výrobce textilií, která svými  tradicemi, kritériím a invencemi spolupracuje s největšími světovými módními domy jako jsou Louis Vuitton, Gucci, Dior, Hermés nebo Sonia Rykiel.

Vítejte ve světě Ego by Roza

Články o Roze na prestižních mediálních webech:
Eight year old Miracle baby Rozarie /Daily Mail 24/-  https://en.dailymail24.com/2017/04/19249/
Ego by Roza, Made in Italy 100% silk /Daily Mail 24/ – https://en.dailymail24.com/2017/05/22378/
Vítejte ve světě Ego by Roza /Magazinelita.cz/ – http://www.magazinelita.cz/clanek/7173-vitejte-ve-svete-ego-by-roza/

http://www.egobyroza.com/