MM OptikKvalitní a krásné brýle podtrhují osobnost každé ženy, která je „nucena“ je nosit. Jak si vybrat ty správné vám poradí v MM Optik, který je jedním z partnerů 9. Profibabince.

Vybrat si kvalitní a padnoucí brýle je podobný proces jako nákup dobrého auta. Za deset minut to nezvládnete. Co všechno by to mělo obnášet?
Každý z nás si chce domů přinést slušivé brýle, přes které bude perfektně vidět.

Brýle sluší každému!
Systém Visioffice je zařízení, které umožňuje nejen vybrat nejlepší brýlovou obrubu, ale i přesně naměřit parametry nutné pro výrobu dioptrických skel. Toto zařízení dokáže velmi rychle nafotit obličej v různých obroučkách a na monitoru počítače se můžete podívat, jak vám ta, či ona obruba sluší. A to dokonce i z profilu, který při běžném pohledu do zrcadla vnímáte jen omezeně. Vidíte před sebou svou tvář ve čtyřech obroučkách a dokážete vylučovací metodou rychle dospět k té nejlepší variantě! V MM optik vědí, že při výběru brýlí se nespěchá a popohánět vás nebudou.

Předpis od lékaře s naměřenými dioptrickými hodnotami kvalitnímu optikovi stačit nebude. Výběru vhodných brýlových skel je potřeba také věnovat dostatek času.

„V naší oční optice nabízíme klientům individuální brýlové čočky, to jsou čočky vyrobené danému klientovi přímo na míru. Díky systému Visioffice jsme schopní naměřit velmi přesně až 10 parametrů nutných k výrobě těchto Hi-Tech produktů. Individuální dioptrická čočka zaručuje ostré vidění okolního světa a jeho barevnosti, bez zkreslení a bez kompromisů,“ vysvětluje Marianna Malcová, majitelka MM OPTIK.

I změření pupilární distance, neboli vzdálenosti zorniček musí být provedeno přesně.
Když to v optice odbydou (to znamená, určí pouhým pohledem nebo měřením podle pravítka, což se může snadno stát, zejména při nákupu ve slevách), na první pohled to nepoznáte. Ale prakticky to znamená, že v obroučkách máte nepadnoucí skla a nikdy přes brýle neuvidíte tak, jak byste správně měli.

Systém Visioffice, který používáme, změří pupilární distanci velmi přesně, odchylka – na rozdíl od měření pravítkem – je zanedbatelná,“ říká Marianna Malcová.

Víte, za co platíte
Dobrá optika by měla ručit za to, že v obroučkách máte skutečně taková skla, která jste si vybrali a zaplatili. Ne vždy je to však pravidlem. Jak poznáte, že jste nenaletěli? „My ke každým brýlím dáváme certifikát s přesným popisem. Je to vlastně takový rodný list brýlových skel,“ říká Marianna Malcová.

Specialisti na multifokální skla
MM optik se specializuje zejména na takzvané multifokální brýlové čočky, které potřebují lidé po čtyřicítce, když začne ochabovat schopnost jejich očí zaostřit na čtený text. Brýle „na čtení“, které známe od našich babiček a dědečků, jsou dávno překonané: když se s nimi totiž podíváte do dálky nebo na plochu monitoru počítače, vidíte rozmazaně a potřebujete si nasadit jiné brýle. U „multifokálů“ věčné střídání brýlí odpadá, přes jedny jediné dokážete zaostřit na blízko, na počítač i do dálky. Ovšem jen když si z optiky odnesete ty kvalitní.

„Individuální multifokální skla, včetně těch nejnovějších Varilux S 4D může nabídnout svým klientům pouze 10 certifikovaných očních optik v Praze, v celé republice do 50. Je k tomu zapotřebí špičkové přístrojové vybavení, ale také odborná školení,“ popisuje Marianna Malcová.

Více informací najdete na http://www.mmoptik.cz/