Každý koš pomáháSpolek Každý koš pomáhá, z.s. je sdružením lidí, kteří milují basketbal a chtějí pomáhat lidem, kteří se ocitli ve svízelné životní situaci. V roce 2012 udělil spolku Zvláštní cenu Český klub fair play.

„Slušnost, pokora, víra v mimořádnou přitažlivost této krásné hry a v to, že s její pomocí můžeme několik bytostí udělat šťastnějšími – to je to, čemu věříme.“

Aktuálním projektem je Basketbalová štafeta pro děti nemocné hemofilií. Cílem je vybrat nejméně 60 tisíc korun a zaplatit pobyt pro sociálně slabé rodiny s malými hemofiliky na letním rekondičním táboře v Bělči nad Orlicí. Byla odstartována v minulém roce JUDr. Miroslavem Janstou, který vyzval pana Miroslava Peltu a Jiřího Zídka, dále už se zapojili ředitel Národního divadla prof. Jan Burian, kapitánka basketbalové reprezentace Ilona Burgrová, generální ředitel České televize Petr Dvořák, nebo třeba náš přední onkolog prof. Jan Trka, dále se připojila i Karlova univerzita v čele s rektorem MUDr. Zimou, svůj příspěvek poslal olympijský vítěz Martin Doktor.

Nemusí se dát koš do basketbalového koše, ale kamkoli a čímkoli, viz facebookové stránky https://www.facebook.com/kazdykospomaha.

Zapojit se může každý z účastníků networkingového setkání na zámku Štiřín, kde je nezisková organizace Každý koš pomáhá, z. s. partnerem 4. Profinetworkingu.

„Zdroj: tisková zpráva partnera 4. Profinetworkingu“