Milujeme ItáliiMy ano. Milujeme tu krásu, historii, jazyk, gastronomii a lidi, kteří to vše žijí. Dá se kousek Itálie přenést do Čech? Dá se najít místo, kde se můžete na chvilku zastavit a užít si trošku toho „Il dolce far niente“?

Projekt Milujeme Itálii vznikl před třemi lety. Motivací a zdrojem záměru byl jeden – za láskou do Čech přestěhovaný – Ital, kterému chyběla v Čechách kvalitní italská káva, delikatesy a víno za rozumné peníze. Zrodila se výzva. Jde to dělat tak, že za stejně kvalitní produkt člověk zaplatí stejnou cenu jako v Itálii? Jde to, to už víme. K dnešnímu dni exkluzivně zastupujeme 23 italských firem.

Naše motto zní: „Kvalitní produkty vybrané srdcem. Rádi víme, co jíme.“

Máme rádi věci, o kterých stoprocentně víme, odkud jsou, co obsahují a kdo je vyráběl. Preferujeme a podporujeme malé rodinné firmy s tradicí, ruční práci a žádnou chemii. Obdivujeme způsob, jakým se v Itálii starají o svoje národní dědictví. Čím jiným jsou tradiční výrobky se staletou historií, než kulturní hodnotou, kterou je třeba ochraňovat? Pro nás je italská gastronomie uměním, vinařství alchymií a kvalitní káva téměř rituálním obřadem.

Samozřejmě přeháníme, přehánění je italský národní sport číslo jedna, až za ním je fotbal, ale to raději nikomu neříkejte. Všichni to stejně ví a umí si z toho udělat náležitou legraci. Občas! Dramatičnost, přehánění a teatrálnost, i to jsou ingredience toho kouzla za esencí „Dolce Vita“.

O tom, že neexistují boloňské špagety, že většina černých oliv, co běžně koupíte v obchodě, nejsou vlastně černé, že opravdu nejde mít prosecco za sto pádesát korun a jiných strašidlech, si napíšeme někdy jindy. Teď jde o business, sklizeň, Vánoce, o upoutání vás, zástupců firem , abyste nakoupili vánoční dárky právě u nás, protože to je samozřejmě ta nejlepší volba, kterou můžete udělat.

Co můžeme nabídnout? Kohouty z Chianti, co vás nevzbudí, ale naopak uvedou do blaženého spánku opředeného dozvuky Chianti Classico DOCG 2012.
Dále pak Brunello di Montalcino DOCG 2012 či Nobile di Montepulciano DOCG 2011, které vás po první sklence přenesou do překrásného Toskánska. Primittivo Riserva 2012, které vám pomůže zachovat poklidně rezervovaný postoj při kontaktu s primitivem (či s výsledkem voleb). Crema di Pistachio z Etny, který z vás udělá závisláka a donutí vás prověřit, jak se to má s vlivem vulkanické činnosti na lidi, proč je měď – hlavní složka kvalitních pistácií – pro člověka tak životně důležitá, a proč je vlastně celá ta Sicílie tak návyková. Paté di Peperoncino s chilli, či olej anebo pasta z lanýžů vám mohou ukázat, v čem spočívá kouzlo jižanských milenců. Výborné kávy Cafe Imperiali Extra Gold se dá opravdu vypít tři až pět ristretto denně a nic, prostě je to „jenom“ kafe, čerstvě upražené, nechané vydýchat, zabalené a poslané k nám. „Stáří“ maximálně měsíc, či dva, a to i v kapslích. A k tomu dalších dvě stě výrobků s vlastním příběhem. Milujeme příběhy. A Milujeme Itálii.

A kdo nosí dárky v Itálii? Babbo Natale a taky ošklivá, ale moc hodná čarodějnice Befana. Když se narodil Ježíšek, tak k němu všichni spěchali s dary. Jenže Befana se o jeho narození dozvěděla pozdě, takže i když s dary hned spěchala do Betléma, Ježíška v jesličkách už nenašla. Dodnes proto létá na svém koštěti a nosí dětem dárky.

Za celý tým Milujeme Itálii vám přeji vydařenou podzimní sklizeň ve vašem oboru a ať vám Befana letos přinese to, o čem si sníte, koneckonců, každý z nás má v sobě vnitřní dítě, které tvoří jeho život a potřebuje věřit v zázraky a příběhy.


 

 

 

 

S pozdravem jednatelka společnosti Milujeme Itálii Karolina F. Tehrani
karolina.tehrani@milujemeitalii.cz, 773 595 333, www.milujemeitalii.cz