Nárt DanceTaneční školu NART DANCE SCHOOL (zkráceně NART DANCE) založily v roce 2016 dvě tanečnice, lektorky a trenérky Anna Korba Vanacká a Barbora Schreková.

Hlavním cílem činnosti taneční školy NART DANCE, vycházející se stanov spolku, je podporovat a rozvíjet zájem dětí o umělecký a sportovní tanec, rozšiřovat nabídku akcí v oblasti tanečního umění a tanečního sportu, dávat prostor mladým talentům a přispívat k jejich rozvoji. V Taneční škole NART DANCE v Jihlavě mají děti již od 5 let věku možnost získat od profesionálních lektorek a trenérek základní taneční průpravu a poté se věnovat některé z umělecky či sportovně zaměřených tanečních disciplín – modern dance, jazz dance, disco dance, nebo akrobatickému rokenrolu.

Taneční škola nabízí profesionální pedagogický přístup dětem bez omezení věku, které se tanci chtějí věnovat v rámci aktivního trávení volného času, ale které zároveň chtějí vystupovat, soutěžit a dosáhnout co nejlepších výsledků v rámci tanečních soutěží v rámci České republiky i v zahraničí. Taneční škola je zároveň připravena věnovat se dětem, které by se chtěly v budoucnu věnovat tanci na vyšší, či dokonce profesionální úrovni. Na republikových soutěžích se tanečnice a tanečníci pravidelně umisťují na medailových příčkách. V akrobatickém rokenrolu dosáhl klub na nejvyšší ohodnocení v kategorii malé dívčí formace, kde v roce 2016 obhájil titul z roku 2015 nejlepší formace ČR. Na mistrovství světa trenérka rokenrolu spolu s dalšími tanečnicemi dosáhly na titul více mistryň pod hlavičkou spřáteleného klubu Kolbdance Praha.

NART DANCE rovněž vystupuje na různých kulturních či společenských akcích. V rámci těchto vystoupení nabízí předtančení tzv. na míru, tzn., plní tematické požadavky objednavatelů.

Taneční škola NART DANCE působí v Jihlavě, taneční hodiny a tréninky probíhají ve všední dny, většinou od pondělí do pátku od odpoledních do večerních hodin, a to v běžném školním roce, tedy od září do června (10 měsíců v roce). Škola však vyvíjí svou činnost i o prázdninách, kdy pořádá letní taneční soustředění.

V současné době klub připravuje celovečerní muzikál s názvem Osm žen, jehož předlohou jestejnojmenný francouzský muzikál. Premiéra se uskuteční 8. 12. 2017 v divadle Diod v Jihlavě a jste na ni srdečně všichni zváni.
www.nartdanceschool.cz

autorka článku: Renáta Tomsová