8. října jsem s velkou zvědavostí a nejasným očekáváním vyrazila na 1. českobudějovický Profibabinec do restaurace CityGastro. Samozřejmě jsem měla nějakou představu o průběhu akce, také jsem dopředu obdržela informace od pořadatelky Lenky Kulhánkové. Nicméně tohle měla být první akce svého druhu v Českých Budějovicích, a není novinkou, že to co platí a funguje v Praze, zde mnohdy neplatí.

Čekalo mne velmi příjemné a komorní prostředí, uvítání se sklenkou sektu, připravený raut, na několika místech rozvěšené oblečení. A jeden muž vprostřed společnosti mne neznámých dam, což se však během několika minut změnilo. Večer ještě nebyl zahájen a už probíhalo první seznamování a výměny informací, což bylo vlastně hlavní náplní celého večera – seznamovat se, vyměňovat si informace, poskytovat rady a svoje zkušenosti, vzájemná podpora, navazování partnerství. Tak tohle se vyplnilo do posledního puntíku. Sice většina přítomných dam byly podporovatelky Profibabince z Prahy, ale to neměnilo nic na jejich vstřícnosti a ochotě podělit se o své podnikatelské zkušenosti, ale i vlastní záměry rozvoje jejich podnikání. S velkým překvapením jsem ke konci večera pohlédla na hodinky a zjistila, že vyměřený čas utekl mnohem rychleji, než jsem předpokládala.

Celý večer se totiž nesl v duchu velmi přátelské atmosféry, a to vše ještě doplněné o módní přehlídku s komentářem ohledně aktuálních módních trendů, což většina přítomných dam ocenila, a stále doplňovaný rautový stůl.  Na závěr samozřejmě nechyběla ani tombola, kdy si každá z dam odnesla malý dáreček, který do tomboly věnovaly přítomné podnikatelky a který symbolizoval jejich podnikání. A já jsem navíc byla ještě vylosována jako výherkyně vocheru na další Profibabinec. Co víc jsem si mohla přát, když po prvním setkáním mám ještě větší chuť do toho dalšího, kde budu mít šanci potkat znovu jak ženy, se kterými jsem se nyní seznámila, tak i další nové. A co bych ráda viděla na dalším setkání? Aby dorazilo více místních žen a měly tak možnost zažít stejně příjemný večer, jako jsem zažila na prvním setkání já, ale především aby mohly poznat nové a zajímavé ženy, které je mohou obohatit.

Autorka: Šárka Kovárnová