Babiččina zahradaPřijďte se zastavit do Babiččiny zahrady v Průhonicích! Vraťte se ve svých vzpomínkách do dětství. Ochutnejte úžasnou domácí kuchyni a užijte si rodinnou pohodu s klidem a péčí.

V Průhonicích, v těsné blízkosti jednoho z nejkrásnějších zámeckých parků v Česku i v Evropě, se nachází Babiččina Zahrada. Restaurace nabízející poctivou a kreativně připravenou českou klasiku, za kterou se budete rádi vracet.
Atmosféra venkova na vás dýchne hned při příchodu. Modrá kachlová kamna jsou v provozu po celou zimu, oproti tomu v létě je hostům k dispozici rozlehlá bylinková zahrada s malými soukromými altány. Na uvítanou na vás budou čekat čerstvě napečené křupavé domácí rohlíky podávané se škvarkovou pomazánkou a ochuceným tvarohem.

Místní kuchyni vládne Radek David, který stojí také za sesterskou restaurací La Veranda v Praze. Při sestavování jídelního lístku se šéfkuchař spoléhá především na to, co jako kluk rád jedl u své vlastní babičky. Menu mění čtyřikrát do roka podle sezóny, avšak evergreeny zůstávají. Prioritou místní kuchyně jsou čerstvé suroviny od drobných pěstitelů a farmářů, a použití potravin, které k nám geograficky patří, rostou nebo rostly v našich krajinách. Bylinky používají kuchaři z vlastní zahrady.

Polévka se zde podává v puntíkatých kastrůlcích, hovězí tatarák vám namelou přímo u vašeho stolu. Kachní pečínka se připravuje při nízké teplotě celou noc, tak aby zůstala šťavnatá a chutná. Milovníky ryb určitě osloví pečený pstruh či candát. Stálicí na menu je „svíčková“ z dančí kýty. Speciální denní nabídka často rehabilituje recepty ze starých kuchařek. Zkrátka zde ovšem nepřijdou ani vegetariáni, zelné placky jsou vyhlášené. Mezi oblíbené dezerty nepochybně patří kynuté buchtičky se šodó a ovocné tvarohové knedlíky.

Součástí objektu je nejen malý penzion poskytující ubytování v sedmi útulných pokojích s pruhovanými peřinami, ale i relaxační a antistresové centrum Babiččina Péče specializující se na péči, masáže, jógu, dynamické cvičení a meditace. Uvolnit se můžete v relaxační vaně plné růžových lístků natrhaných v místní zahradě. Šikovné ruce zkušených terapeutů zajistí, že se budete cítit jako v ráji.

Vraťte se tak do bezstarostného dětství, načerpejte energii a odpočívejte, jako u babičky.
Na skvělé čtyřchodové menu a útulné prostředí restaurace se mohou těšit i účastníci 2. Profinetworkingu.
www.babiccinazahrada.cz