Vše, co jste kdy chtěli vědět o důchodu, a neměli se koho zeptat.

Ač se to nezdá, tak odchod do důchodu s sebou nese různá úskalí, která mohou ovlivňovat výši důchodového výměru. „Maličkosti“ jako nesprávně zvolené datum odchodu do důchodu, nezapočítané zaměstnání nebo rodičovská dovolená, nedoložené potvrzení o výši příjmu… to vše vás může doslova do konce života stát i tisíce korun měsíčně. Ano, i správa důchodového zabezpěčení se totiž může ve výpočtu vašeho důchodu mýlit!

Ve spolupráci s odbornicí na výpočty důchodů RNDr. Evou Nešverovou jsme pro vás připravili dvouhodinový seminář, který se věnuje problematice výpočtu důchodů a informování o řadě důležitých informací vztahujících se k odchodu do důchodu.

Probereme tato témata:

  1. Data, která vstupují do výpočtu důchodu, neboli „co se započítává“. Pojmy rozhodné období, osobní vyměřovací základ, náhradní doba pojištění, vyloučená doba
  2. Předčasný důchod, předdůchod, přesluhování, dobrovolné důchodové pojištění
  3. Jak lze výši svého důchodu ovlivnit?
  4. Otázky a odpovědi, diskuse

Pro koho je seminář vhodný?

  • Zcela určitě pro všechny ty, kterým je více než 50 let. Jsou totiž v tom nejdůležitějším věku co se týče výše starobního důchodu.
  • I pro ty z vás, kteří jste mladší – i vám se mohou informace hodit (minimálně pro to, abyste věděli, jaké doklady od vaší pracovní či studijní aktivitě si máte uchovat). A pokud se na seminář přesto ještě necítíte, ale máte rodiče či starší sourozence, pošlete je na něj!

Seminář je otevřený nejen členům Podnikatelského klubu Empiria 21!

Trvání semináře: 2 hodiny

Cena semináře: 490,- Kč (organizátor akce není plátce DPH). Cena zahrnuje i drobné občerstvení.

Termín a místo konání workshopu: 2. listopadu 2016, 17-19 hodin.  Školící centrum Salon Papilio, Odborů 10, Praha 2, mapa: https://goo.gl/maps/gSq2xem8iqM2

Minimální počet účastníků: 10

Maximální počet účastníků: 20

Co s sebou: papír, tužku nebo notebook na poznámky.

Doplňující informace ke školení vám rádi poskytneme na emailu lenka.mrkvova@empiria21.cz nebo telefonním čísle 702 047 303.

Platební a storno podmínky najdete zde.

Vaše přihláška na seminář

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Název společnosti

Adresa společnosti, případně vaše adresa (vyžadováno pro vystavení dokladu o platbě)

IČ společnosti

DIČ společnosti

Váš email (vyžadováno)

Vaše telefonní číslo (vyžadováno)

Chcete nám v souvislosti s akcí něco sdělit?

 

Představení lektorky

RNDr. Eva Nešverová - výpočty důchodůRNDr. Eva Nešverová vystudovala matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy, obor učitelství matematiky a fyziky a 23 let působila jako vysokoškolský učitel na katedře matematiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Poté čtyři roky pracovala jako odborná redaktorka v nakladatelství Prometheus, které se specializuje na vydávání učebnic matematiky a fyziky.

O problematiku důchodů se začala zajímat v r. 2009, kdy se rozhodla zjistit, jak se důchody vlastně počítají.

Ukázalo se, že jde o problematiku sice dost složitou, ale velmi zajímavou. Následně začala provádět výpočty doby pojištění a důchodu svým příbuzným a přátelům.

Nyní se již věnuje počítání důchodů a poradenství v důchodové problematice profesionálně.