Co je Evernote?

Evernote je výborný nástroj pro zachycení různých informací, které proplouvají vašim pracovním i osobním životem. Lze jej nainstalovat na téměř jakékoliv zařízení, ať už mobilní telefon, tablet nebo stolní počítač. Vše, co v ní zachytíte, může být automaticky synchronizováno mezi všemi zařízeními, které vlastníte. Je jednoduché tyto poznámky sdílet a tím podpořit spolupráci více lidí na projektu.
Kurz „Evernote: elektronický archiv“ vás naučí využívat tuto aplikaci pro efektivní organizaci pracovních i osobních záležitostí. Zjistíte, jak rychle a přehledně zpracovávat, třídit i vyhledávat informace, se kterými denně pracujete, využívat je kdekoliv, ať už jste u klienta, dopravním prostředku nebo doma u počítače.

Bude pro vás kurz přínosný?

  • Ano, chcete-li začít přehledně evidovat a vyhledávat informace, dokumenty a poznámky, se kterými denně pracujete.
  • Ano, pokud vás zajímá vše od základů až po pokročilé funkce, jejichž využívání není složité, víte-li, jak na to.
  • Ano, jestliže chcete-li mít své podklady k projektům a aktivitám neustále při ruce, ať jste kdekoliv.
  • Ano, ať jste začátečník nebo mírně pokročilý uživatel Evernote.

 

A jaké má zkušenosti s Evernote přímo lektor?

Než jsem poznal Evernote

Během posledních let jsem vedl poměrně dost projektů. Firemní, podnikatelské, dobrovolnické i osobní. K většině z projektů patřila vždy hromádka dokumentace – smlouvy, faktury, informace, zápisy ze schůzek, seznamy, úkoly… Tiskl jsem, třídil dokumenty, které mi chodily poštou a snažil se z těchto materiálů vytvořit systém, ve kterém se do budoucna vyznám. Hromádky rostly, složky se plnily a já zjišťoval, že s přibývajícím množstvím dokumentů, plnícími se zásuvkami a skříněmi ztrácím kontrolu nad přehledností a dostupností. A pak mi to docvaklo: „Co takhle začít skladovat tyto kilogramy informací v digitální podobě?“

Můj život s Evernote

Po dvou dnech, kdy jsem zuřivě fotil, ořezával, třídil a popisoval veškeré své dokumenty, které jsem v papírové podobě posbíral doma i v kanceláři, jsem postavil svůj mobilní telefon vedle hromady dokumentů a vychutnával si ten rozdíl. Informace, které byly na hromadě vážící několik kilogramů, se nacházely rovněž v té malé mobilní krabičce. Nemohl jsem tomu uvěřit. Obrovská úleva!
Po několika letech je Evernote jednoznačně nejvyužívanější aplikací, která za sebe nenašla za celou tu dobu žádnou náhradu (a že jsem jich zkoušel). Eviduji v ní přehledně veškeré mobilním telefonem skenované dokumenty, audio i textové poznámky, důležité soubory k projektům, e-maily, archivní materiály, nákupní seznamy, plány nebo články stažené z webu. Píšu v něm články i knihu. Vyhledávám během několika vteřin mezi tisíci poznámek tu správnou. U projektů, na kterých se podílí více lidí, je sdílím a umožňuji efektivní týmovou spolupráci. Využívám napojení na další aplikace. A co víc – mohu se spolehnout na to, že se k těmto informacím dostanu z webového prohlížeče, desktopové aplikace, tabletu i mobilu. Kdykoliv a kdekoliv. Nikdy je neztratím, nepoleju vodou a nezapomenu v kavárně.

Jaká bude náplň kurzu

  1. Začátky s Evernote – vše od zřízení účtu, první instalace, získání obecného přehledu (poznámky, bloky, štítky, základy vyhledávání)
  2. Vytváření poznámek ve webovém, desktopovém i mobilním klientovi
  3. Tvorba netextového obsahu (audio, fotky, soubory) ve webovém, desktopovém i mobilním klientovi
  4. Pokročilá práce s poznámkami, bloky, štítky a vyhledáváním (vyhledávací dotazy, uložená vyhledávání)
  5. Rozšíření Evernote o spolupráci s dalšími aplikacemi a nástroji

Co si přinést s sebou

Notebook (Windows nebo OSX), tablet a mobilní telefon (Windows Phone, Android, iOS nebo Blackberry). Pro absolvování kurzu stačí pouze jedno z nich, ale určitě si s sebou přineste všechny, pokud je vlastníte. Pokud to zvládnete, vytvořte si Evernote účet (zde) a nainstalujte si jej na každé z využívaných zařízení. Tento bod je součástí kurzu, takže nemusíte mít obavy, přijdete-li bez Evernote účtu i aplikací, zvládneme to společně.

 

A pokud nevíte, je-li pro vás kurz vhodný, rozhodně pište na petr.slavik@empiria21.cz.

Těšíme se na vás!

Termín: 23. června 2015, 15 – 18 hod.

Místo: restaurace U Krbu, Vestec

Cena: 850,- Kč pro členy klubu Empiria 21, 980,- Kč pro ostatní
(cena zahrnuje i občerstvení + nápoje)

Školení se uskuteční pro minimálně 4 přihlášené účastníky. Platební a storno podmínky najdete zde.

 

Představení lektora

Daniel GamrotDaniel čtyři roky vedl jako konzultant servisní IT projekty v rámci evropských energetických společností. Na této pozici se začal hlouběji seznamovat s technikami, které nyní předává dalším lidem jako lektor myšlenkového mapování. Své semináře vede na ryze praktických příkladech z osobního i pracovního života a s maximálním zapojením všech účastníků. Dále se Daniel orientuje na oblast sebeřízení a zvyšování osobní produktivity. Prostřednictvím nabytých zkušeností pomáhá lidem začít řídit vlastní záležitosti a učit se, jak potlačit zbytečný stres díky principům metody GTD. Založil rovněž projekt LifeNotes, který se soustředí na podporu českých a slovenských uživatelů služby Evernote.

Daniel je absolventem Ostravské univerzity v Ostravě, oboru Informační systémy. Je autorem příspěvků na vlastním blogu a webech LifeNotesMít vše hotovoChci růst a SuperApple.cz

 

Vaše přihláška na kurz

Vaše jméno a příjmení (vyžadováno)

Název společnosti (vyžadováno)

Adresa společnosti (vyžadováno)

IČ společnosti (vyžadováno)

DIČ společnosti

Váš email (vyžadováno)

Vaše telefonní číslo (vyžadováno)

Chcete nám v souvislosti s akcí něco sdělit?