Lenka Krobová – fotografka

Vydáno: 23. 4. 2018

Kdo z Vás se nedívá rád na staré fotografie? Ty, co prostě vezmete do ruky a opatrně prohlížíte a zkoumáte, kdo že to na nich je? A kolik fotografií své rodiny tisknete Vašim dětem dnes?

Lenka Krobová je fotografka, která si uvědomuje, že spousta rodičů dnes uchovává data jen elektronicky, bez dostatečných záloh a velmi lehce o ně přijde třeba při výměně mobilu nebo domácího počítače. A co pak jako vzpomínka na tuto životní etapu zůstane jejich dětem?

Výsledkem spolupráce s Lenkou je tak například kompletně ručně vyráběné album, ve kterém budou vaše fotografie zářit. Album je jednoduché, unikátní – získáte jej pouze a jen u Lenky, je osobní a dělané na míru PRÁVĚ PRO VÁS. Je to harmonika, kterou si položíte na poličku nebo skříňku, každý den můžete otáčet a dívat se na fotky Vás a Vašich nejbližších. Album je vyráběné ručně, v deskách z neběleného papíru. Je svázáno barevnou pruženkou, která jde tón v tónu s fotkami. Zabalené v krabičce na míru z podniku podporujícího sociálně slabé a handicapované osoby. “Je mi sympatické podpořit malovýrobu v Čechách.” komentuje dodavatele svých krabiček Lenka.  A co dál? “Album je v krabičce, zabalené v hedvábném papíru tak, aby pro Vás až do posledního momentu bylo tajemstvím, co se skrývá uvnitř. A tam najdete ….POKLAD. Poklad v podobě vizuální dědictví, kus historie – fotografie Vaší rodiny. Takový poklad vyžaduje maximální péči. Takže když si jej budete chtít přibalit do tašky, máte v krabičce přibalený pytlíček… je to stejné, jako když si pořídíte drahou kabelku a dostanete k ní flanelový obal … aby se v dobu, kdy stojí v šatně nebo skříni, nezaprášila. A za takovýto poklad já považuji Vaše fotky. A vše je dárkově zabalené pod velkou bílou stuhou. Takovou, co se Vám zatajuje dech, protože čekáte, co odhalí, až ji rozvážete …. TĚŠTE SE, ten poklad je uvnitř !”

To ale není všechno. Lenka nabízí svým klientům několik dalších produktů, na kterých se budou jejich fotografie vyjímat. Je to například známé plátno, ale i to má Lenka “vychytané” a vybírá vždy sametově matné, od špičkového dodavatele, který se osvědčil již před léty. Také tiskne na větší formáty, bezrámečkové materiály. Skvěle se hodí do jakéhokoliv interiéru a nepůsobí nepatřičně mezi dekoracemi a dalšími existujícími obrázky. Je možné je zavěsit nebo opřít a tisknout v různých rozměrech. Některé z materiálů je možné použít i do vlhkého prostředí jako koupelna nebo třeba venkovní chodba. Klient si tak může vybrat mezi fotografií nalepenou na plastovou desku, tiskem přímo na pvc nebo třeba na dřevěnou dýhu.

A co podle Lenky její klienti nejvíce žádají? “Moje leporelová alba mají obrovský ohlas. Na Vánoce si tak každý druhý klient u mě objednal leporelo i pro prarodiče a pak mi psali, jak byly babičky dojaté a zamačkávaly slzu. Několikrát jsem klientům také dělala leporelo v takovém mini-rozsahu, třeba jen 5 fotek. To mělo také ohromný úspěch. Zrovna nedávno si jedna klientka u mě objednala hned 7kusů navíc – pro všechny babičky, prababičky a nejbližší příbuzné. Velice mě to potěšilo, protože jsem byla ráda za ně – lepší dárek s fotkami novorozeného vnoučátka vymyslet nemohli. A potom moje oboustranná plastová deska většího formátu, kterou můžete opřít kamkoliv, navíc si ji otočíte podle toho, na kterou ze dvou fotek máte zrovna víc náladu a pozor ….. díky sametovému UV filtru nemá odlesky!. Ale teď se hodně těším na nové materiály, které mám v nabídce a které teprve na “objevení” mými klienty čekají.”

A co z hlediska stylu? “Považuji se za takového neviditelného fotografa”, říká Lenka. “Jestli čekáte klasické pózování celé rodiny před fotoaparátem, tak to nepřijde. Sama to nemám ráda – fotky pak nemají všechny rozměry, které by mít mohly – zachycují čistě vizuelní podobu rodiny, nic víc. Chci ale svým klientům nabídnout víc a taky něco jiného než většina fotografů. Snažím se Vaše děti dostat do pohybu, laškovat s nimi a hrát hry. Využít momentů a aktivit, které je zajímají a rozvinout je. U fotografií s rodiči se budu snažit o situace plné propojení, laskavosti a něhy. Právě proto, aby se klientům vybavily intenzivní zážitky, když tyto fotografie budou prohlížet.”

Tak pokud máte pocit, že už delší dobu nemáte se svými dětmi společné fotky, zkuste se podívat na Lenčin web, třeba Vás Lenka jako neviditelný fotograf osloví.

http://www.lenkakrobova.cz/

Podobné články

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Častým dojmem ve společnosti je, že co je recyklované není hezké. V Be Nice každý den prokazujeme, že opak je pravdou. Be Nice založila Mirka s partou svých kamarádů. Mirka chtěla po dlouholetých zkušenostech v polygrafii propojit svět tisku s šetrností...

číst více