Profibabinec a Dobrý skutek

Vydáno: 23. 4. 2018

Dobrý skutek od roku 2005 pomáhá lidem, kteří se ocitli v tíživé životní situaci a bez pomoci druhých se v dané chvíli neobejdou. Pomoc realizujeme prostřednictvím sbírek na webové stránce www.dobryskutek.cz. Dary rozdělujeme ve 100procentní výši, vše je ověřitelné na transparentním účtu, fungujeme převážně dobrovolnicky, proto naše je režie minimální.

Každý se může přidat a pomáhat s námi.

Věříme, že právě 5. pražský Profibabinec, který proběhne ve čtvrtek 26. dubna 2018 v restauraci Elements v hotelu President je ta pravá příležitost k  pomoci.  

K pomoci ženě, která navzdory svému hendikepu žije aktivní život a snaží se rozdávat radost.

Marzia Cantoni Fiala je původem z Itálie. V roce 1980 se vdala za Čecha, se kterým má syna a dceru už v dospělém věku, ovšem se zdravotními problémy se potýká už od útlého dětství. V roce 1959 jí byla zjištěna dětská virová obrna obou dolních končetin. Léčila se od malička v Janských lázních, kde se naučila česky a poznala svého muže. Přesto, postupující choroba Marziu v roce 2006 posadila trvale na invalidní vozík.

Marzia se přesto nevzdala. Učí italský jazyk na Gymnáziu v Brně, ve dvou soukromých jazykových školách a mívá i soukromé hodiny italštiny. Ve volném čase se věnuje lidem, kteří chtějí lépe poznat italskou kulturu, zvyky, historii, zlepšení kulturního života svého i svých žáků. Se studenty Klasického gymnázia v Plovdivské v Brně zorganizovala festival „Dny italského filmu“, spolupracuje s Asociací Přátel Itálie a s Italským Velvyslanectvím (Kulturním institutem) v Praze.

„Nikdy jsem svůj hendikep nepovažovala za překážku k „normálnímu životu“ a proto jsem se vždy snažila „žít naplno“, postarat se sama o rodinu, vychovávat naše děti a prožít s nimi co nejvíce krásných chvil, jako všichni ostatní lidé.“

Marzia nyní potřebuje pomoci s koupí invalidního vozíku (stávající vozík po 11 letech neodpovídá jejímu aktivnímu stylu života) částkou 40 062 Kč.

Připojit se můžete zasláním jakékoli částky na náš transparentní účet číslo 500 500 5006 / 2100 s variabilní symbolem 82018009 (vs pro Profibabinec).

Věříme, že je v našich silách Marzii pomoci a podpořit jí tak v jejích aktivitách i v touze žít plnohodnotný život.

Za Dobrý skutek, z.s.

Ing. Martina Václavíková, členka výboru

Podobné články

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Častým dojmem ve společnosti je, že co je recyklované není hezké. V Be Nice každý den prokazujeme, že opak je pravdou. Be Nice založila Mirka s partou svých kamarádů. Mirka chtěla po dlouholetých zkušenostech v polygrafii propojit svět tisku s šetrností...

číst více