Věra Kainrathová: „Empiria 21 pro mě symbolizuje nový začátek.“

Vydáno: 22. 6. 2018

Příznačně z letiště, konkrétně z kavárny Leteckého muzea v Mladé Boleslavi, odstartoval v dubnu nový klub Empiria 21. Franšízantkou je sympatická Věra Kainrathová, 49 let. Co v jejím případě rozhodlo o tom, že se pustila do podnikání v oblasti networkingu a jak se jí na jeho začátku daří?

Věra Kainrathová
Věra Kainrathová

Jak vypadal váš úplně první kontakt se společností Podnikatelský klub Empiria 21? Kde má celý příběh začátek?

Vlastně je to náhoda, jak už se to tak někdy v životě děje. Zavolala mi kamarádka, že je zaneprázdněná a nestihne večerní akci Podnikatelského klubu Empiria 21 – 5. Profinetworkingu, abych jela místo ní. Tam jsem odjížděla s velkým otazníkem, co mě vlastně čeká, co konkrétně networking obnáší a zpátky jsem se vracela nadšená. Líbila se mi atmosféra setkání, celá myšlenka networkingu mi byla velmi blízká a vyhodnotila jsem to jako ideální příležitost posunout své podnikání na poli prodeje investičního zlata a drahých kovů. Tehdy jsem ještě netušila, že se sama zanedlouho stanu franšízantkou, otevřu klub v Mladé Boleslavi a jedno další podnikání mi přibude 🙂 Uteklo jen čtrnáct dní a pustila jsem se do toho.

Co vás definitivně posunulo k rozhodnutí stát se sama franšízantkou? Jaká pro a proti jste zvažovala?

Především jsem napřed vyzkoušela nějaké kontakty, které jsem získala z onoho setkání a zjistila jsem, že to opravdu funguje. V té době jsem navíc procházela shodou okolností v soukromí obdobím změn a hledala nové cesty. A tak jsem si řekla proč ne. Líbila se mi myšlenka, že bych dělala něco, co tady nikdo nedělá. Zároveň jsem, jak už jsem zmínila, viděla velký potenciál s vlastním podnikáním. Zkrátka všechno ideálně zapadlo do sebe.

To jsme probrali „pro“, ale jistě byla i nějaká „proti“…

Na seznamu „proti“ byl samozřejmě strach, taková ta klasická obava z neznámého, kterou v menší či větší míře zná asi každý. Okolí mě hodně zrazovalo ve smyslu, že je Mladá Boleslav mrtvé město, že už tady několik podobných pokusů bylo a skončily neúspěšně. To mimochodem po prvních setkáních našeho klubu nemůžu potvrdit. Máme za sebou několik snídaní, na které přišli lidé z velmi zajímavých oborů a princip networkingu dokonale zafungoval, hned na místě se realizovaly zajímavé obchodní spolupráce.

PŘEČTĚTE SI O VÝHODÁCH NETWORKINGU VÍCE ZDE.

Jaké se vám dostalo podpory ze strany vedení Podnikatelského klubu Empiria 21? Pomohli, nebo to bylo „šup do vody a plav“?

Rozhodně pomohli a stále pomáhají. Franšízanti mají ze strany vedení velkou podporu, zdaleka to není jen o tom, že dostaneme do ruky dobře zpracované manuály, konzultovat můžu prakticky cokoliv. Všechno mi vysvětlili, absolvovala jsem moderování snídaně v říčanském klubu na zkoušku, na naši první snídani v Mladé Boleslavi v krásných prostorách kavárny Leteckého muzea se přijeli podívat a na místě mi velmi pomohli. Určitě můžu říct, že oporu cítím velikou a jsem za ni ráda, dává mi klid a jistotu.

Jak jste se cítila před prvním setkání mladoboleslavského klubu Empiria 21?

Přiznám se, že noc předtím jsem se moc nevyspala, pořád jsem si v hlavě opakovala, co budu říkat. A ráno? Tréma veliká, ale spadla ze mě ve chvíli, kdy se všechno v kavárně začalo chystat, přijeli majitelé Podnikatelského klubu Empiria 21 Lucie Libovická a Petr Slavík, dostavili se první hosté. Nakonec to bylo opravdu krásné setkání.

Dal by se ve vašem případě na podnikání s franšízou networkingového klubu použít slavný citát Raye Bradburyho: „Skoč, lítat se naučíš cestou?“?

Určitě ano! To je úplně přesné 🙂

Kam byste chtěla posunout mladoboleslavský klub Empiria 21 za rok?

Byla bych opravdu spokojená, kdybychom měli pětadvacet členů, kteří by do klubu chodili rádi, protože jim má co dát a posouvá jejich podnikání, inspiruje je… Beru to tak i sama ze svého hlediska, protože vím, že ke klientům nebo spolupracovníkům není vždycky jednoduché se dostat. Proto bych si přála, aby model networkingu dával členům klubu smysl a přinášel jim užitek. Zatím je krátká doba k nějakým závěrům, máme za sebou teprve několik setkání, ale od lidí, kteří přišli, mám velmi dobrou zpětnou vazbu. A ta na mě samozřejmě funguje jako motor, protože jestliže si někdo koupil členství – a my už několik členů máme – jsem zodpovědná za to, abych naplnila jejich očekávání.

Větších měst a regionů je v republice mnoho. Kdybyste měla nějakého člověka s podnikatelským duchem přesvědčit, aby si také pořídil franšízu Podnikatelského klubu Empiria 21, jaké byste použila argumenty?

Asi bych použila jeden jediný: Pojďte se podívat na snídani a uvidíte, jak to funguje. Vlastní zkušenost je nejlepší a úplně stejně jsem se rozhodovala já. Také hosté klubu na snídaních přišli s velkou neznámou. Nevěděli, co je čeká, přivedla je zvědavost. Odcházeli nadšení a to pro mě je ta nejlepší odměna a motivace do další práce.

Zveme vás na mladoboleslavské obchodní snídaně – jejich nejbližší termíny najdete stránce franšízy Mladá Boleslav.

Uvítáte inspiraci pro své podnikání, nové kontakty a příležitosti? Během večera 23. srpna 2018 vám to všechno (a ještě více) přinese unikátní akce 1. mladoboleslavský Profinetworking. Více informací a možnost přihlášky najdete zde.

Zaujala vás možnost stát se franšízantem? Více se dozvíte ZDE.

Podobné články

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Častým dojmem ve společnosti je, že co je recyklované není hezké. V Be Nice každý den prokazujeme, že opak je pravdou. Be Nice založila Mirka s partou svých kamarádů. Mirka chtěla po dlouholetých zkušenostech v polygrafii propojit svět tisku s šetrností...

číst více