L DermaMedEst s.r.o., Dermatologie – Medicína – Estetika

Vydáno: 15. 5. 2019

Kůže

Kůže je největším orgánem lidského těla. Odděluje organismus a chrání ho před působením zevních vlivů. Během života se mění, po porodu není ještě dokonale vyvinuta kožní bariéra a ochrana kůže je tím oslabena. Je více propustná pro aplikované látky. Po druhém roce života je již ochrana dokonalá, kolem dospívání se mění z důvodu hormonálních změn, více se mastí, aktivují se mazové potní žlázy. Stárnutí kůže začíná ukončením hormonálních změn, postupně se ztenčuje, tvoří se více kožních výrůstků, posuny pigmentu, kdy mohou být přítomny tmavší nebo světlejší fleky. Kůže bývá suchá, náchylná k poranění a vzniku infekce z důvodu nedostatečné tvorby ochranného kožního filmu.

Dermatologie není v dnešní době pouze o lékařích „mastičkářích“, ale nabízí množství provedení různých chirurgických i nechirurgických zákroků. Je ale také především o prevenci.

Kožní nádory

Výskyt zhoubných projevů na těle stoupá. Mezi nejzávažnější patří kožní melanom. Melanom je zhoubný nádor, který má rychlou tendenci k šíření se do organismu neboli metastazovat. Vzniká na kůži z přeměny pigmentovaného znaménka nebo může vzniknout na kůži bez předešlých změn. Větší riziko výskytu je u lidí, kteří tráví hodně času na slunci, pokud se opakovaně spálí. Samozřejmě se jedná také o genetickou dispozici.

Basaliom je kožní nádor, který se vyskytuje nejčastěji na kůži, která byla opakovaně vystavena slunečnímu záření. Metastazuje velmi výjimečně. Na kůži vzniká nehojící se růžové ložisko se šupinkami, okraje jsou mírně vyvýšené a postupně dochází ke vzniku vředu.

Specializovaná ambulance na léčbu těžkých forem akné

Každý z nás se určitě setkal s nějakým pupínkem na obličeji, nebo na dekoltu a na zádech. Akné je neinfekční chronické zánětlivé onemocnění, které vzniká nejčastěji se změnou hormonální v období dospívání, v dospělosti akné trpí přibližně 15/% populace.

Dospívání je obdobím mnoha změn, někteří adolescenti mají boláky po celém obličeji i na těle, které se hojí nevzhlednými jizvami.

Ve škole jsou vystaveni posměchům spolužáků a jejich Naše ambulance se specializuje na pacienty s těžkou formou akné. Na našem pracovišti probíhá studie právě pro zjištění příčiny tohoto onemocnění. Na stránkách www.l-dermamedest.cz je k dispozici dotazník, který můžete vyplnit a pomoci tak zjistit co je příčinou. Vyplňují všichni, kdo měl i neměl problémy s akné.

Závěr

Řídíte firmu, staráte se o své blízké, čas utíká všem stejně, nezapomínejte, ale na sebe. Nechte si zkontrolovat znaménka včas, řešte kožní problémy, pokud je máte nebo nenechte čas vrývat do své kůže.

Nabízíme příjemné prostředí, individuální přístup. Možnost vyšetření znamének přímo ve vaší firmě. Dárkové wouchery, slevy pro vaše zaměstnance.

Partnera 10. Profinetworkingu – společnost L-DermaMedEst s.r.o., bude na akci zastupovat MUDr. Lenka Jarešová

Lékařka všeobecné a korektivní dermatologie. Držitelka certifikátů pro aplikaci botulotoxinu, kyseliny hyaluronové, mezoterapie, plazmaterapie, nití a dalších. Atestována v oboru dermatologie a korektivní dermatologie. Aktivně přednáší a publikuje pro odborníky i laickou veřejnost. Specializuje se na těžké formy akné, prevenci kožních nádorových onemocnění. Ambulance má smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

Podobné články

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Častým dojmem ve společnosti je, že co je recyklované není hezké. V Be Nice každý den prokazujeme, že opak je pravdou. Be Nice založila Mirka s partou svých kamarádů. Mirka chtěla po dlouholetých zkušenostech v polygrafii propojit svět tisku s šetrností...

číst více