Marek Dvořák: MONETA a živnostníci si rozumějí

Vydáno: 9. 9. 2019

Živnostníci byli odjakživa páteří každé ekonomiky. Jsou silně orientovaní na zákazníka, právě u nich nejvíce platí pořekadlo o tom, že čas jsou peníze. Nechtějí vyplňovat složité formuláře, stát hodiny ve frontách na úřadech nebo v bankách. Chtějí podnikat a růst. „V MONETA to víme, a proto jsme před lety začali orientovat na jejich podporu,“ říká v rozhovoru senior manažer MONETA Money Bank Marek Dvořák.

Co je podle Vás charakteristické pro živnostníky a podnikatele v České republice?

Díky mé práci se často potkávám s řadou úspěšných tuzemských živnostníků a podnikatelů napříč obory, regiony i generacemi. Z mého pohledu je spojuje především jedna charakteristika, a to maximální orientace na zákazníka. Pro dosažení jeho dlouhodobé spokojenosti je dle mého soudu potřeba být především cílevědomý, vytrvalý, nápaditý, spolehlivý a férový, což jsou vlastnosti platné i v bankovnictví. Mám radost, že úspěšných příběhů máme kolem sebe čím dál víc a že je můžeme podporovat.

Jak jim v jejich podnikání můžete pomoci?

Jsme tradiční oporou českých živnostníků ve financování jejich potřeb. A z našich zkušeností víme, že živnostníci od banky očekávají především rychlou obsluhu, neboť v jejich případě více než jinde platí, že čas jsou peníze. Díky našim digitálním inovacím ušetří spoustu času, který by jinde při vyřizování svých financí trávili papírováním nebo chozením do kamenné pobočky. Například úvěr až do výše 500 000 Kč a s výhodným úrokem nyní od 3,9 % p. a. si živnostníci mohou kompletně online na stránkách www.monetazivnostnikum.cz, i když zatím nejsou našimi klienty. Nemusejí ani předkládat daňové přiznání. Stejně jednoduchý online proces na pár kliknutí máme pro kreditní kartu rovněž s limitem až 500 000 Kč. Je to jednoduché a zvládne to každý. Vedle toho ještě více posilujeme naši širokou síť specializovaných bankéřů pro živnostníky a malé firmy, jichž aktuálně máme skoro 200. S nimi lze nejen vyřídit veškeré finanční záležitosti, ale také se poradit.

Kromě prodeje finančních produktů pomáháte živnostníkům ještě nějak jinak?

Živnostníci, ať už jsou našimi klienty nebo ne, se mohou zúčastnit i našich vzdělávacích kurzů, které pro ně pořádáme zdarma. Na začátku tohoto roku jsme například vyškolili přes 200 živnostníků v oblasti online marketingu. Dozvěděli se tak, jak zvýšit své prodeje, ukázali jsme jim základní nástroje sledování návštěvnosti webu a jakými způsoby pracovat na jejím dalším zvyšování. Účastníci kurzu se také učí, jak propagovat svůj web pomocí vyhledávačů, PPC nebo Facebooku. Kurz byl hodnocen jako nadstandardně kvalitní, obsahově na vysoké úrovni a v neposlední řadě díky skvělému lektorovi i zábavný. Na tyto kurzy je možné se registrovat na www.monetaskoleniprozivnostniky.cz. Kromě toho jsme se letos stali také titulárním partnerem soutěže Živnostník roku. Hodně to pro nás znamená, protože to ocenění živnostníkům velmi pomáhá v jejich vlastní propagaci a v dalším růstu. Být jako banka u toho je čest.

——-

Moneta Money Bank je hlavní partnerem 11. Profinetworkingu.

Podobné články

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Častým dojmem ve společnosti je, že co je recyklované není hezké. V Be Nice každý den prokazujeme, že opak je pravdou. Be Nice založila Mirka s partou svých kamarádů. Mirka chtěla po dlouholetých zkušenostech v polygrafii propojit svět tisku s šetrností...

číst více