Možnost investičního vstupu do filmových projektů Bia Illusion

Vydáno: 5. 11. 2019

Jsme filmová produkce s šestnáctiletou historií. Jejím předchůdcem a zároveň souběžníkem je Pluto film & video, kde vznikaly dokumentární filmy např. o Miloši Formanovi,  Magdaleně Kožené, Lucii Bílé, Miroslavu Ondříčkovi a dalších osobnostech naší i světové kultury. Režisér Miloslav Šmídmajer natočil pro Českou televizi také další dokumenty. např. o Jiřím Menzelovi, Lucianu Pavarottim, Miroslavu Horníčkovi ad. Poslední, který vzniká již pod hlavičkou Bia Illusion, je dokument o Milanu Kunderovi.

Hlavní náplní činnosti Bia Illusion je výroba hraných filmů. Pro představu uvádím: Jak básníci neztrácejí naději, Jak básníci čekají na zázrak, Jak se krotí krokodýli, režisérský debut zakladatele Bia Illusion Miloslava Šmídmajera – Peklo s princeznou (kromě každoročních repríz ve vánočním čase v TV pravidelně prodáván do zahraničí), Probudím se včera, režisérský debut Jiřího Mádla – Pojedeme k moři (cca 27 cen ze světových filmových festivalů), Vejška (kterou už můžete zhlédnout i na Netflixu) ad.

Doba filmu přeje a v Česku se točí hodně českých, ale i zahraničních projektů. Znamená to ale také, že je čím dál složitější výrobu filmu zafinancovat. A proto jsme se po dlouhém zvažování rozhodli nabídnout zájemcům možnost investičního vstupu. Jeho hlavním bonusem pro investora je rychlá návratnost a doba, po kterou se investice zhodnocuje a to je 70 let – tak dlouho jsou ošetřena autorská práva.

Bonusem pro producenta je dostatek finančních prostředků před samotným natáčením, což díky výraznému zlepšení cashflow usnadňuje a zrychluje výrobu filmu.

Rádi se s Vámi potkáme a přiblížíme Vám filmový svět společně s možnostmi, jak se stát jeho součástí.

V tuto chvíli Vám nabízíme vstup do naší poslední „podezřelé komedie“ Případ mrtvého nebožtíka, na jehož trailer se můžete podívat výše a u kterého podle prvních reakcí předpokládáme vysokou návštěvnost a následnou sledovanost v TV.

Pavlína Šmídmajerová, email: pavlina@taktrochumrchy.cz, tel.: 728 824 742
za tým Bia Illusion

Podobné články

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Častým dojmem ve společnosti je, že co je recyklované není hezké. V Be Nice každý den prokazujeme, že opak je pravdou. Be Nice založila Mirka s partou svých kamarádů. Mirka chtěla po dlouholetých zkušenostech v polygrafii propojit svět tisku s šetrností...

číst více