Franšíza Podnikatelského klubu Empiria 21 Mladá Boleslav má novou tvář

Vydáno: 8. 11. 2019

Střídání stráží ve vedení mladoboleslavského networkingového klubu, aneb „Věrka za Věrku“. I tak by se dala nazvat změna, ke které došlo na postu majitelky franšízy Podnikatelského klubu Empiria 21 v Mladé Boleslavi. Jeho zakladatelku Věru Kainrathovou vystřídala v říjnu sympatická podnikatelka Věra Seidlová.

Věra Siedlová

Co vás k rozhodnutí stát se majitelkou franšízy v Mladé Boleslavi vedlo?
Především se naskytla výjimečná příležitost, které jsem chtěla využít. Paní Kainrathová se rozhodla víc věnovat svému dalšímu podnikání a mladoboleslavský networkingový klub byl „k mání“. Přišlo mi to jako zajímavý směr, kterým bych se mohla vydat a kterému bych se mohla věnovat i teď, když jsem na mateřské dovolené. Rozhodla jsem se poměrně rychle, to já už tak mám (úsměv).

Čím vás networking zaujal?
V té podobě, v jaké se odehrává na akcích Podnikatelského klubu Empiria 21, byl pro mě vždycky přitažlivý pevně danou strukturou, možností opravdu odprezentovat své podnikání a zároveň získat hodně nových kontaktů a impulsů. Kromě toho jsou všechny události vždy v krásném prostředí, v uvolněné atmosféře… Ať už jde o pravidelné snídaně jednotlivých klubů nebo i větší večerní networkingové akce. Byla jsem v průběhu roku na několika snídaních i celovečerních akcích a nikdy jsem neodcházela zklamaná. Takže takový ten základ – pocit, že se přidávám někam, kde je mi dobře a kde se děje něco, co mi dává smysl – ten při mém rozhodování také určitě zafungoval.

Jak na vaše rozhodnutí reagovalo nejbližší okolí?
Stoprocentní podporou, za to jsem velmi vděčná. Hodně mi pomohl hlavně manžel, který nejen, že mě podpořil, ale také souhlasil s investicí z rodinného rozpočtu. Moc si toho vážím a musím říct, že bez jeho podpory a povzbuzení bych do toho určitě nešla.

Máte za sebou první networkingovou snídani v nové roli. Jak se vydařila?
Byla jsem samozřejmě hodně nervózní, ale zvládla jsem to. Pomohla mi i paní Kainrathová, která byla na první snídani svého/mého klubu a poradila mi. Samozřejmě… vždycky je prostor pro zlepšení a na čem pracovat. Ale když to bylo za mnou, oddechla jsem si a řekla si „Tak, a co dál.“ Rovnou mi v hlavě běžely nápady, koho oslovit a přivést na snídani. Čekám od členů klubu, že to bude náš společný zájem, který budeme sledovat – propojení se zajímavými lidmi, kteří by si navzájem v podnikání mohli být užiteční.

Když před více než rokem networkingová franšíza v Mladé Boleslavi začínala, mnoho škarohlídů tvrdilo, že se tady nemůže uchytit. Že vedle automobilky a jejího byznysu není v podnikatelském sektoru místo.
To se ale naštěstí vůbec nepotvrdilo. Klub nejen, že přežil, ale dobře funguje. Byla bych ráda – a stanovila jsem si to jako svůj cíl, aby se dál rozrůstal a až se mě třeba zeptáte za rok, kolik má členů, abych mohla odpovědět, že minimálně jednou tolik.

Které zkušenosti z předchozího povolání na své nové pozici nejvíc uplatníte?
Před mateřskou dovolenou jsem působila roky v oblasti marketingu – konkrétně reklamy pro rádia. Za tu dobu jsem v regionu, ale také v Praze nebo dalších městech v okolí nasbírala spoustu kontaktů, které se teď chystám využít. Přímo o tom totiž networking je. O využívání kontaktů, které máte nebo získáte. Moc se na to těším.

Autorka: Jana Divišová

Podobné články

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Design a šetrnost k přírodě ruku v ruce. Be Nice

Častým dojmem ve společnosti je, že co je recyklované není hezké. V Be Nice každý den prokazujeme, že opak je pravdou. Be Nice založila Mirka s partou svých kamarádů. Mirka chtěla po dlouholetých zkušenostech v polygrafii propojit svět tisku s šetrností...

číst více